"Razočarani navijač Herte"

Augsburg sa spornog penala do pobede nad Hertom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.09.14. | 17:22

Nikola Đurđić je proigrao Raula Bobadilju pre no što ga je Tomas Kraft oborio... Ili je ovaj sam pao, manje je sad bitno

Razočarani navijač HerteAugsburg ima kvalitet za Bundesligu, a to je danas i pokazao u susretu sa Hertom u šestom kolu prvenstva u kojem je slavio minimalcem od 1:0 pošto je kapiten Paul Verheg u 27. minutu bio siguran egzekutor najstrože kazne.

U taboru kluba iz Berlina, međutim, tvrde da penala nije ni bilo, jer je utisak ljudi iz Herte da je, posle odličnog pasa Nikole Đurđića u prazan prostor, Raul Bobadilja sam pao. Čini se, ipak, da nisu u pravu iako je jasno da je namera Argentinca bila baš da iznudi jedanaesterac. Ali, golman gostiju Tomas Kraft je naseo.

Uostalom, ako Herta baš želi da upire prstom trebalo bi da krivca za poraz potraži u svom taboru. Prvo poluvreme je, naime, bilo apsolutno očajno za tim iz Berlina, pa je upravo Kraft bio igrač sa najviše dodira sa loptom u Hertinoj ekipi.

U nastavku, Herta je bila prinuđena da krene u napad, dok je Augsburg imao samo jednu ideju – odbraniti vođstvo. Uspeo je i stigao do treće pobede u sezoni. Herta je ostala na samo jednoj. Sigurno su njeni navijači očekivali više.