""
""

Barsa kao na treningu, Atletiko isprašio Granadu 5:0! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.04.13. | 21:03

Madriđani uspešno nastavljaju borbu za drugo mesto sa Realom, Katalonci iako u kombinovanom sastavu lako slavili u Saragosi (3:0)

Barselona je upisala i 26. pobedu u sezoni! Iako bez povređenog Lea Mesija, odnosno Pikea, Inijeste, Pedra, Albe...koje je Tito Vilanova odlučio da odmara u ovom meču, Katalonci su lako stigli do novog trijumfa u Saragosi.

Ovaj neuspeh svakako će mnogo više boleti domaćina nego li što će značiti Barsi, s obzirom na situaciju u kojoj se nalazi tim sa Romarede. Saragosa je naime produžila niz bez pobede na 15 utakmica i nema sumnje da su i fudbaleri i navijači ovog kluba zaboravili kada su poslednji put slavili u prvenstvu (podsećanja radi, dogodilo se to još pre četiri meseca, u decembru prošle godine).

U kombinovanom timu Barselone blistali su Tijago Alkantara i Kristijan Teljo. Ovaj prvi je postigao sjajan gol u 20. minutu i dva puta perfektno asistirao pomenutom Telju, koji je oba puta bio neprogrešiv kada se našao u šansama za gol.

Saragosa je posle novog, mora se priznati očekivanog poraza, u zoni ispadanja, ali i dalje ima realne šanse da se dokopa bezbedne zone, pošto su ekipe ipsred, poput Granade, Deportiva ili Osasune, bodovno dosta blizu.

Atletiko Madrid zacementirao je treću poziciju u španskoj Primeri, ali u isto vreme uspešno nastavio borbu za gradskim rivalom Realom borbu za poziciju više. Nakon ubedljive pobede protiv Granade od 5:0 Jorgandžije imaju 11 bodova više od četvrtoplasiranog Sosijedada, dok su sa Kraljevskim klubom izjednačeni, međutim, Murinjov tim ima meč manje.

Granada je položiloa oružje već posle prvih 45 minuta, je su u tom periodu domaćini golovima Koste i Falkaoa stekli dva gola viška. Pvaj prvi je najpre bio brži od golmana gostiju u vazduhu i sproveo loptu glavom u mrežu u 5. minutu, da bi u 27. lepo uposlio najboljeg napadača svog tima za 2:0.

U drugom poluvremenu Madriđani su samo rutinski odrađivali posao i uz to još tri puta uspeli da zatresu mrežu danas očajne Granade. Strelci su bili Falkao u 47, Raul Garsija u 63. i Felipe Luiz u 70.

Iako nije postigao pogodak, odličnu partiju pružio je i Koke, koji je čak tri puta asistirao.

Granada posle ovog poraza ostaje na 17. poziciji i u poslednjih sedam kola očekuje je grčevita borba za opstanak.