"Navijači"

Astra više nije na nebu, Targu je obezbedio ateriranje!

Vreme čitanja: 1min | sub. 24.10.15. | 21:43

Mureš nadigrao prvoplasirani tim rumunskog prvenstva

NavijačiAstra Đurđu je prvoplasirani tim rumunskog šampionata, ali joj je Targu Mureš očitao lekciju koja će je prizemljiti. Sasvim sugurno. Targu je slavio s 3:1, već u prvom poluvremenu bilo je 2:0.

Svi vi koji ste na ovom meču tipovali 1-1 imali ste mnogo razloga za zadovoljstvo u 37. minutu. Već tada je bio jasan nagoveštaj budućih dešavanja a Pablo Brandan doneo je vođstvo domaćem timu s bele tačke. Grogiranog protivnika opet je u nokdaun bacio jedan od boljih pojedinaca u domaćem timu Gabrijel Murešan. Ovo mu je prvi pogodak u sezoni, prošle je pet puta tresao mrežu.

Veći deo drugog poluvremena je protekao u zatišju, kao da je obema ekipama bilo jasno da je sve rešeno, ali je u nadoknadi vremena nastala goleda. Astra je smanjila na 1:2 autogolom Havijera Velajosa, ali je odmah zatim Romario Korcorg postavio konačan rezultat.

Ovo je drugi vezan poraz Astre u prvenstvu, ali je i dalje prva na tabeli s 30 bodova na kontu, dok je Targu 6. sa 22 osvojena boda.

LIGA 1 – 15. kolo

KSMS Jaši – Konkordija 0:1 (0:0)