Astra nije iskoristila Vitorulov kiks: Protiv Kluža i bod je zlata vredan

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.09.15. | 21:54

Ipak, ekipa iz Đurđua ostala je na vrhu tabele

Dobro su prošli - fudbaleri Astre

Fudbaleri Astre ni u drugoj uzastopnoj utakmici nisu uspeli da upišu pobedu. Posle poraza od Pandurija u prethodnom kolu strašni tim iz Đurđua izgubio je dva boda i u susretu sa Klužom, ali posle svega viđenog fudbaleri Astre mogu da se zadovolje i bodom – 1:1.

Razloga za ovakvu konstataciju je više. Prvo, Kluž na svom stadionu nije izgubio poslednjih deset mečeva u svim takmičenjima, a pre ovog susreta domaćin je bio u seriji od osam vezanih pobeda. Drugo, Kluž je bio daleko konkretniji i opasniji tim na terenu, prvi je i poveo, ali je Astra na suvi kvalitet uspela da dođe bar do jednog boda.

Kluž je poveo već u 5. minutu golom Antonija Jakolisa, da bi Denis Alibec u 51. minutu doneo izjednačenje, a ujedno i postavio konačni rezultat susreta.

Astra sada ima bod više od Vitorula, dok je Kluž i treću utakmicu u nizu bez poraza i nalazi se na sredini tabele.

LIGA 1 – 11. kolo:

Voluntari – Poli Temišvar 0:0

Panduri – Targu Mureš 2:0 (1:0)