Asovi Barse priredili Viljanovi spektakularan doček (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.01.13. | 20:48

Blaugrana u gradskom derbiju sa Espanjolom do vrha napunila mrežu rivala – 4:0

Slavlje fudbalera Barselone

Pet puta u dugoj istoriji međusobnih duela Barselona je Espanjol savladala sa 5:0. Nikada sa ubedljivijom razlikom. Ali, na povratku Tita Viljanove na klupu tima sa Kamp Noua lideri španskog prvenstva pokazali su da je samo pitanje da li hoće, ne da li mogu – 4:0 (4:0).

Nismo želeli da napišemo da je Barselona bila nemilosrdna prema komšijama iz prostog razloga što je trijumf mogao da bude i značajno ubedljiviji da domaći u drugom poluvremenu nisu igrali sa ‘pola gasa’, mada su i tako postigli dva gola, ali su oba poništena zbog ofsajda.

Međutim, pravo da se opuste donelo im je furioznih pola sata na početku utakmice kada se činilo da se Barselona igra sa dečicom iz parkića. Verovatno nisu asovi Blaugrane želeli da sekiraju trenera, koji se prvi put posle odstranjivanja raka na pljuvačnim žlezdama od pre dve nedelje vratio na klupu na Kamp Nou.Lionel Mesi

Za početak sjajna akcija koju je krunisao Ćavi, pa dva komada Pedra i pogom prvenac Lionela Mesija u 2013. godini. Sa penala, doduše, ali neporeciva je činjenica da je Argentinac, koji je 2012. postigao rekordnih 93 gola, zatresao protivniču mrežu i na osmoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici čime je izjednačio lični rekord.

Barselona je postigla makar gol i na 36. meču u nizu čime je izjednačila rekord Primere. I ne samo jedan s obzirom da niko u istoriji prvenstva Španije nije posle prvih 19 kola sakupio neverovatna 52 boda. A Barsa tek treba da igra svoj 19. meč.

Sada im na putu novog pomeranja granice stoji Malaga kod koje će gostovati za nedelju dana.

Majorka je na poslednjem meču dana uspela da izbegne poraz od madridskog Atletika (značajno oslabljenim odsustvom Radamela Falkaa) na svom Iberostaru s obzirom da je Kevin u 87. minutu anulirao raniji gol Raula Garsije - 1:1 (0:0).

Prednost Jorgnadžija nad gradskim rivalima iz Reala tako se istopila na svega četiri boda.