"Arsenal"

Arsenal pokvario planove Sitiju: Sad Čelsi likuje, a tek Liverpul (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.03.14. | 20:25

Silva doveo građane u vođstvo, a Flamini izjednačio za konačnih 1:1

ArsenalMančester Siti je propustio priliku da iskoristi kiks Čelsija i preuzme lidersku poziciju u Premijer ligi, pošto je protiv Arsenala prokockao pobedu i osvojio samo bod – 1:1. Srećni David Silva je lepo otvorio meč u Londonu, doneo Građanima prednost u 18. minutu i najavio ono što su svi očekivali. Sve je i išlo u tom pravcu do 53. minuta, kada je Podolski asistirao Flaminiju za izjednačenje. Do kraja meča bilo je nekoliko šansi na obe strane, ali su mreže mirovale.

Čelsi se tako provukao, jer je gradski rival odigrao za njih, ali i za Liverpul. Odluka ko će biti šampion može pasti za dve nedelje (13. aprila), kada će se na Enfildu sastati Crveni i Građani. Plavci imaju 69, Liverpul 68, a Mančester Siti 67 bodova.

Inače, Tobdžije nisu izgubile ni 15. meč kod kuće, od otvaranja sezone protiv Aston Vile, dok je s druge strane Siti vezao i deseti meč na gostovanju bez poraza u Premijer ligi. Pored toga što nisu uspeli da preuzmu lidersku poziciju, izabranici Manuela Pelegrini primili su gol u prvenstvu posle više od 500 i kusur minuta.

Edin Džeko je odigrao 100. meč u Premijer ligi za Mančester, ali vredan jubilej nije krunisao golom...