"JANOVIČ POSLE POBEDE"

AO: Monfis se okliznuo protiv Janoviča, Beker bolji od Hjuita, Raonić siguran

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.01.15. | 13:20

Francuz vodio 2:1 a onda nestao sa terena...

JANOVIČ POSLE POBEDENije bilo previše iznenađenja na Australijan openu kada su u pitanju mečevi igrani u četvrtak ujutru. Od favorita su ispali Španac Bautista-Agut kog je savladao Liksemburžanin Miler, Janovič je posle sjajnih pet setova eliminsao Monfisa, dok je Lejton Hjuit eliminisan sa „svog” turnira. Bolji od Australijanca bio je Bendžamin Beker.

Na Melburn parku su se sastali Janovič i Monfis u verovatno najzanimljivijem duelu danas. Jirži Janovič je poveo sa 1:0 posle odlične igre u prvom setu, u kom je tek u devetom gemu izborio brejk i priliku da servira za set. Iskoristio je tek drugu set loptu pošto se Gael Monfis nije tako lako predavao.

Usledio je uragan tamnoputog Francuza. Monfis je projurio drugim setom kao brzi voz i dobio ga rezultatom 6:1. Janovič je izgledao kao potpuno drugi igrač, da bi se u narednom setu konsolidovao i zaigrao bolje.

Posle četiri brejka, ušlo se u taj-brejk u trećem setu, a u istom potpuni haos. Janovič je dozvolio četiri mini-brejka, a Monfis „samo” dva, pa je posle tri seta na semaforu pisalo 2:1 za Francuza.

To je bio nažalost Monfisa prelomni trenutak ovog meča. Do kraja duela francuz nije uspeo da se sabere i zaigra bolje iako je dobio injekciju samopouzdanja posle trećeg seta. Četvrti je Janovič rešio u svoju korist rezultatom 6:3, a peti istim rezultatom, krajnje rutinski.

Ne znamo šta se desilo sa Monfisom pa je tako stao, moguće da je izgubio snage pošto je i u prvom kolu odigrao pet setova. Janovič se u narednom kolu sastaje sa Felisijanom Lopezom.