""

Anoeta slavi Agirečea! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.03.14. | 22:50

Valensija ni u trećem uzastopnom meču nije došla do pobede

Imanol zna da postigne gol! I to ne u bilo kakvom meču, već u derbiju, gde su tri boda bitni kao i samo mesto u evrotakmičenjima naredne sezone! Zato Anoeta slavi 187 centimetara visokog Agirečea, koji Slepim miševima iz Valensije uterao gol i prekinuo mali niz od dva uzastopna poraza - 1:0.

Utakmica možda nije opravdala očekivanja mnogih, jer igrači oba tima nisu igrali previše ofanzivno, ali definitivno će više razloga za slavlje imati domaćini sa San Sebastijana.

Jedina ozbiljnija prilika u prvom delu igre viđena je u 38. minutu, kada je Jonas sa ivice šesnaesterca uputio jedan oštar put, ali lopta nije išla u okvir gola, već vrlo blizu.

U drugom poluvremenu praktično prva ozbiljnija akcija pretvorila se u pogodak. Hoze Anhel je poslao jednu vrlo dobru dugačku loptu, koju je dočekao Agireče i glavom je prosledio u donji desni ugao. Golman Valensije Dijego Alves nije imao nikakvu šansu.

Imao je domaćin odličnu priliku da duplira prednost i tako reši pitanje pobednika, ali je Grizman očajno reagovao u situaciji jedan na jedan, nakon što je kompletna odbrana Slepih miševa ispala iz igre. Ipak, Sosijedad je uspeo da sačuva mrežu do kraja utakmice i dođe do vrlo važna tri boda.