Andrija, konačno! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 03.03.18. | 21:27

Benfika pregazila Maritimo sa 5:0, reprezentativac Srbije dao i namestio gol

Proradio je Andrija Živković, a Benfika je upalila petardu. Stradao je Maritimo na stadionu Luž, bilo je 5:0 u 25. kolu Primeire, a nastavili su Orlovi borbu sa Portom za šampionsku titulu.

Ovo je Benfiki bila peta uzastopna pobeda u Primeiri, a četvrta na domaćem terenu. Valja napomenuti da je nesrećni Maritimo imao igrača manje od 54. minuta kada je crveni karton zaradio Gamboa i to zato što je otvorenom kopačkom startovao baš na Živkovića.

Živković je večeras upisao gol i asistenciju. U 22. minutu je proigrao Grimalda za vođstvo Benfike od 2:0, a devet minuta pre kraja utakmice je projektilom sa ivice kaznenog prostora i to desnom nogom, postavio konačan rezultat.

Ipak, epitet igrača utakmice zaradio je iskusni Žonas koji je upisao het-trik i to već u prvom poluvremenu. Tresao je protivničku mrežu u 16, 34. i 42. minutu.

PORTUGAL 1 - 25. KOLO

Porto - Sporting 2:1 (1:1)