""

Almerija poručila Eibaru: Evo ti fenjer, red je malo na tebe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.04.15. | 18:47

Crveno-beli pobedili sa 2:0 u derbiju začelja Primere

Fenjeraši, fenjeraši. Sudar dva tima sa dna tabele Premijer lige doneo je domaćina daleko više radosti. Sreća je bila dominantno osećanje na stadionu Huedos Mediteranos iz dva razloga. Prvi, jer je Almerija pobedom od 2:0 preskočila Eibar i ušla u mirniju luku. Drugi, ali ne manje "sladak", jer je ovo osveta za poraz u prošlom duelu ova dva tima od 5:2!

Videlo se od početka koliko je Almerija ušla motivisano u duel. Već u petom minutu fudbaler iz Kongoa Tijevi Bifuma postigao je fenomenalan pogodak za vođstvo domaćeg tima. On je prihvatio loptu na nekih 30 metara od gola, napravio sjajan slalom i onda sa ivice šesnaest metara zabio loptu u mrežu levom nogom. Ovo je prvi gol u sezoni 22-godišnjeg Bifume.

U 67. minutu dogodio se možda i prelomni momenat utakmice. Didak Vilja je napravio prekršaj na ivici šesnaesterca, sudija je pokazao na belu tačku, a Hoze Garsija Verza je postigao gol. Nije to bio previše precizan udarac, išao je po sredini gola, golman Eibara Ćabi Irureta je zakačio loptu, ali se ona ušunjala u mrežu.

I tu je bio kraj nadanja za goste kojima je ovo treći uzastopni poraz. Bilo je vreme za primopredaju fenjera. Mada su i jedni i drugi u problemu.