""

Alavesovih 17 minuta grmljavine bacilo Viljareal na kolena! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.11.16. | 13:50

Žuta podmornica upisala i treći poraz u poslednja četiri kola - 2:0

Više nikakve dileme nema - Viljareal se nalazi u ozbiljnoj krizi, zbog čega bi vrlo lako mogao da ispadne iz grupe timova koji se bore za Evropu. Nakon poraza od Eibara, potom i Atletik Bilbaoa u gostima, ekipa Maurisija Pelegrina kapitulirala je i na svom Madrigalu i to od Alavesa, za treći poraz u poslednja četiri kola Primere - 2:0.

Ono što od starta sezone nije pošlo za rukom Real Sosijedadu, Osasuni, Selti, Las Palmasu i Betisu - uspelo je malom klubu iz Baskije. Žuta podmornica je tek prvi put ove sezone u domaćem šampionatu prepustila kompletan plen rivalu, a jedino je Sevilja na startu prvenstva uspela da uzme jedan bod.

Alaves je do pobede stigao posle jedne prave grmljavine u početnih 17 minuta meča. U tom vremenskom intervalu gosti su postigli oba gola, što je bilo dovoljno da se rutinski obezbede nova tri boda, iako je pred start utakmice izgledalo da bi Viljareal mogao do trijumfa.

Ipak, Alaves je Žutu podmornicu vratio u prošlost. Tačnije u daleku 2002. godinu, kada se susret ova dva rivala na istom mestu završio pobedom gostiju.

Prvo je Ibai Gomez probio led u osmom minutu nakon što se dobro snašao u protivničkom kaznenom prostoru, da bi samo devet minuta kasnije Viktor Kamarasa iskoristio veliku grešku odbrane i pribeležio još jedan pogodak na račun svog kluba, kojem je tako obezbedio drugi veliki skalp ove sezone. Naravno, posle Barselone.

PRIMERA, 13.KOLO

Eibar - Betis 3:1 (2:0)
/Pedro Leon 19, Ametljer 23, Kike 90+2 - Ruben Kastro 84/

Malaga - Deportivo 4:3 (2:1)
/Mičel Santos 21. penal, 56, Sandro 40, Ontiveros 90+2 - Borhes 3. penal, 82, Andone 72/

Real Madrid - Sporting Hihon 2:1 (2:1)