""
""

Ajoze, pa ne u svoj gol! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.12.17. | 20:39

Lester na prilično srećan način, ali apsolutno zasluženo, stigao do trećeg uzastopnog slavlja u Premijer ligi - 2:3

Lisice se lukavo približavaju samom vrhu engleske Premijer lige. Ekipa Kloda Puela vezala je treće uzastopno slavlje u engleskom prvenstvu, ovoga puta na Sent Džejms parku protiv motivisanog Njukasla. Odluka je pala četiri minuta pre kraja utakmice, kada je Ajoze Perez u pri pokušaju da zaustavi Šinđija Okazakija nesmotreno poslao loptu iza leđa Karla Darloua – 2:3 (1:1).

A gosti su praktično od starta utakmice bili prinuđeni da jure prednost rivala zbog ranog gola Hoselua. Ali je mnogo toga promenio izjednačujući gol Mareza u 20. minutu. Lice su nakon toga zaigrale na pravi način, a onda se sve okrenulo nakon pogotka Greja na isteku časa igre. Njukasl se nije predavao, zahvaljujući Dvajtu Gejlu je ponovo doašao do situacije da pojuri pobedu, ali je tas na vagi ponovo prevagnuo na stranu Puelovog tima.

U nadoknadi vremena na terenu se našao i sprski napadač Aleksandar Mitrović, ali je tada već bilo prekasno za novi povratak Svraka. Lester je sada na šest bodova udaljenosti od Liverpula, odnosno pet od petoplasiranog Totenhema.