""

Ajntrahtov triler prelaz u Bremenu, debi iz snova mladog Barkoka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.11.16. | 19:33

Mladi vezista marokanskog porekla zamenio Mijata Gaćinovića u 75. minutu

Kakav meč na Vezer stadionu u Bremenu. Vodio je Verder u duelu protiv Ajntrahta, ali je na kraju tim iz Frankfurta slavio sa 2:1 u poslednjoj utakmici 11. kola Bundeslige.

Ovaj duel posebno će da pamti mladi, 18-godišnji defanzivac marokanskog porekla, Ajmen Barkok. Ne samo što je debitovao u Bundesligi, nego je postigao pobedonosni gol  90. minutu! I to je bio veoma lep pogodak, udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Da stvar bude zanimljivija, u 75. minutu je na terenu zamenio srpskog internacionalca Mijata Gaćinovića.

Bajkovit start karijere za mladića koji je tek 20. oktobra postao član prvog tima velikana iz Frankfurta.

A sve je delovalo znatno drugačije za navijače Verdera u prvom poluvremenu. U 38. minutu Florijan Griliš je doveo domaće u vođstvo i probudio nadu da Zeleni mogu do prve pobede posle tri bundesligaška poraza.

Ipak, ljubimac navijača Ajntrahta, Aleksander Majer je u 52. minutu doneo izjednačenje i pokazao da se gosti neće predati tako lako.

Inače, ovo je ekipi iz Frankfurta bila šesta uzastopna utakmica bez poraza u svim takmičenjima.