""

Ajaks ukočen u Alkmaru! Magični Veghorst vratio Kopljanike dva korka unazad (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.11.16. | 16:27

Sjajni napadač AZ-a sa dva gola doneo važan bod svom timu protiv favorita - 2:2

Najtrofejniji holandski klub doživeo je danas još jedan kiks u pokušaju da stigne Fajenord na tabeli, jer je na gostovanju u Alkmaru posle velike borbe izgubio dva boda - 2:2 (1:0). Veut Veghorst zove se čovek koji je zagorčao život Kopljanicima sa dva gola kojima je AZ-u doneo vredan bod.

Sjajni napadač koji je letos stigao iz Heraklesa sa zadatkom da zameni Vinsenta Jansena već u 13. minutu je otvorio goleadu na ovom meču, a posle sjajne akcije kompletnog tima. Bio je to trenutak u kojem se videlo da će Ajaksu biti teško danas, a ekipa Petera Boša dugo je tražila prepoznatljivi ritam. Tek u drugom poluvremenu amsterdamski klub je zaigrao mnogo bolje, a samo što je lopta krenula sa centra u nastavku Bertand Traore je na pas Nemca Junesa poravnao na 1:1.

Petnaestak minuta ksnije, kapiten Klasen je iskoristio neopreznost golmana Rošea i matirao ga iz blizine za 2:1, ali kada se očekivalo da Ajaks iskontroliše do kraja situaciju i upiše novu pobedu usledio je iznenađujući scenario. Kontra AZ Alkmara izgledala je kao protraćeni napad, ali je onda neshvatljivo pogrešio defanzivac gostiju Sančez, poslužio na tacni Veghorsta koji je bio nepogrešiv u 79. minutu za konačnih 2:2.

Probao je Ajaks u poslednjih desetak minuta da stigne i do trećeg gola i pobede, ali su se domaćini umešno branili i na kraju sačuvali sebi važan bod u borbi za plasman u Evropu. Ajaks je danas igrao bez srpskog reprezentativca Nemanje Gudelja koji je suspendovan odlukom rukovodstva, a ovim kiksom pružio priliku Fajenordu da pobedom nad Go Ahed Iglsima ovog popodneva pobegne na velikih pet bodova prednosti posle 12 kola u Erediviziji.