"Lase Šene"
"Lase Šene"

Ajaks niže pobede, Lase Šene očerupao Orlove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.01.14. | 16:18

Danac u 74. minutu probio čvrst bedem Go Ahed Iglsa. Šampioni sami na čelu Eredivizije

Lase ŠeneVitese mu je pružio šansu, a Ajaks oberučke prihvatio i pobedom na gostovanju kod Go Ahed Iglsa u 20. kolu Eredivizije osamio se na liderskoj poziciji na tabeli prvenstva Holandije – 0:1 na Adelaršorstu.

Za bodove je bio dovoljan pogodak Lasea Šenea iz 74. minuta kada je i sreća pogledala goste iz Amsterdama.

Naime, Danac je iz slobodnog udarca tukao pravo u živi zid, ali mu se lopta vratila na nogu, ovaj put na slabiju levicu. Šene je, ipak, uspeo da je usmeri u sam ugao gola. Eloj Rom je bio nemoćan.

Doduše, to što je Ajaks slavio sa golom razlike ne znači da nije zaslužio pobedu. Naprotiv, sve vreme je obigravao oko kaznenog prostora domaćina, koji se probudio tek kada je poklekao, a tad je već bilo kasno.

Trebalo je da znaju u stručnom štablu Iglsa da se defanziva ne isplati. Jer, baš su oni ove sezone primili najveći broj golova u drugom poluvremenu. Računajući i ovaj Šeneov – čak 29.

Ajaks je to umeo da iskoristi i osmom uzastopnom pobedom stekne dva boda prednosti nad Viteseom.