""
""

A u Barseloni muk... Uzalud Mesijeva lepotica, radovao se Depor (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.12.15. | 17:52

Šok na Nou Kampu, da li se Barselona nalazi u krizi? Imala je Blaugrana vođstvo od 2:0 na svom terenu protiv Deportiva, ali je hrabra galicijska ekipa na kraju zasluženo osvojila bod u Kataloniji u utakmici 15. kola Primere.

Ovim remijem Deportivo je šampionsku trku u Primeri ponovo učinio super zanimljivom i pokazao da definitivno ume protiv Barse.

I prošle godine je rezultat na Nou Kampu bio 2:2, takođe je Barselone imala dva pogotka prednosti, ali je to prokockala.

Fudbalerima Barselone ovo je bio treći uzastopni remi, računajući i Ligu šampiona, a večeras se pokazalo koliko ekipi ipak nedostaje povređeni Nejmar.

Veliki, ogroman, bod Barseloni doneo je Alehandro Bergantinos u 88. minutu, na asistenciju Lukasa Pereza koji je prethodno u 77. minutu smanji na 2:1 i najavio preokret u koji je do tada malo ko verovao.

U drugi plan je pao novi uspeh Lionela Mesija koji je u 39. minutu iz slobodnog udarca zatresao mrežu. To mu je bio 50. gol u 2015. godini.

Ovo je Mesiju šesta godina zaredom da postiže 50 ili više pogodaka i stvarno je pokazao zašto ga mnogi sa razlogom smatraju najboljim na svetu.

Kada je u 62. minutu Ivan Rakitić bombom sa više od 25 metara savladao golmana Deportiva, činilo se da je samo pitanje sa koliko golova razlike će biti izražena pobeda Blaugrane. A kako je to bio pogrešan utisak!