""

Tvrd je orah CSKA, Rostov satire rivale kod kuće (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.08.16. | 22:30

Oba tima su neporažena i posle četvrtog kola

Fudbaleri Zenita remizirali su na domaćem terenu sa moskovskim CSKA u derbiju četvrtog kola Premijer lige Rusije - 1:1. Očekivalo se da će izabranici Mirčee Lučeskua imati lak zadatak, pogotovo što su protiv njih Armejci izvojevali poslednju pobedu još 2014. godine. Takođe, Zenit je nedavno slavio u ruskom Superkupu (1:0). Kako bilo, ništa od pobede Zenita niti od osvete Moskovljana. Obe ekipe su posle četvrtog kola i dalje neporažene, s tim što je CSKA prvi sa osam poena, dok je Zenit šesti sa šest poena.

Da iznenađenje bude još veće, poveli su gosti preko Romana Eremenka u 24. minutu. On je spremno dočekao rikošet nakon kornera i zakucao loptu u mrežu Lodigina. Zenit je došao do izjednačenja na kraju prvog poluvremena preko Jurija Žirkova kojeg je uposlio Domeniko Krišito. Bivši igrač Moskovljana je precizno tukao glavom.

Zoran Tošić je igrao do 30. minuta kada ga je zamenio Georgi Milanov.

Uspešan je bio i prošlogodišnji vicešampion Rostov koji je sa ubedljivih 3:0 porazio nejaki Tom. Već posle prvih 45 minuta bilo je laganih 2:0, a sjajni tim sa Dona odigrao je lep i efikasan meč večeras.