""
""

Željko ostao bez trofeja - Danston i Ertel nokautirali Fener (VIDEO)

Vreme ÄŤitanja: 2min | sre. 15.02.17. | 20:20

Efes trijumfovao sa 82:74 u četvrtfinalu završnog turnira turskog kupa

FenerbahÄŤe je ostao bez trofeja Kupa Turske! U gradskom istanbulskom derbiju odigranom u ÄŤetvrtfinalu završnog turnira ekipa Efesa savladala je FenerbahÄŤe sa 82:74.

Izabrane vesti

Velimir Perasović tako je veÄŤeras nadmudrio najtrofejnijeg evropskog trenera Ĺ˝eljka Obradovića, a Efes će u polufinalu turnira koji se igra u Ankari odmeriti snage sa Karšijakom.

U prvom poluvremenu obe ekipe igrale su relativno ÄŤvrsto, nijedan od istanbulskih rivala nije uspeo da se rezultatski odlepi.

Ipak, u trećoj ÄŤetvrtini Efes je bio ÄŤvršÄ‡u, uhvatio je FenerbahÄŤe na spavanju i pokazao znatno više energije na terenu.

Zahvaljujući veoma dobroj igri Brajanta Danstona i Tomasa Ertela, Efes je stigao do devet poena prednosti i onda smo u poslednjem kvartalu gledali Fener u jurnjavi za protivnikom.

Uspeo je FenerbahÄŤe da u par navrata priÄ‘e na minus šest i ima napad, ali je Efes pametnom igrom i preciznošÄ‡u sa penala uspeo da odbrani veliku pobedu.

Danston je postigao 12 poena i uhvatio devet lopti, a Ertel je ubacio 18 poena. Derik Braun i Tejlor Hanikat sakupili su po 11 poena. Bogdan Bogdanović je za Fenerbahče dao 12 poena uz osam asistencija, a Jan Veseli dodao je 13 poena i četiri skoka.

ÄŚETVRTFINALE:

Sreda:
Ješilgiresun – Karšijaka 79:85
/Ledo 21 - Grin 26/

Anadolu Efes – FenerbahÄŤe 82:74
/Ertel 18 - Judo 14/

ÄŚetvrtak:
15.30 Bešiktaš – Banvit
18.30 Galatasaraj – Darušafaka

Polufinalni meÄŤevi su na programu u petak, a veliko finale u nedelju 19. februara.

(FOTO: MN Press)


tagovi

Željko ObradovićFenerbahčeAnadolu EfesEvroligaBrajant DanstonTomas ErtelVelimir Perasović

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara