Teodosićeve čarolije ponovo ostavile bez daha, Darušafaka jedva izbegla golgotu u Moskvi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 11.12.15. | 19:42

Srbin nastavlja da briljira

CSKA gazi - Miloš Teodosić dominira!

Kombinacija koja je Armejcima donela još jednu pobedu, a Darušafaka je u poslednjem momentu izbegla potpuni potop u Moskvi - 94:66.

I ponovo su Armejci pitanje pobednika rešili onog trenutka kada su odlučili da je vreme samo malo da dodaju gas i naprave ogromnu rezultatsku prednost. Početkom drugog poluvremena dirigentsku palicu uzeo je srpski majstor i započeo je da stvara najlepšu muziku za uši svih košarkaških poklonika. I večeras, kao i u nekoliko prethodnih utakmica, Teodosiću su bile draže asistencije od poentiranja, a susret sa nemoćnom turskom ekipom završio je sa osam poena, devet asistencija i indeksom korisnosti - 17.

Moskovljani su sva sporna pitanja rešili u trećem kvartalu, kada su izuzetno agresivnom odbranom protivnika sveli na samo sedam ubačenih poena u četvrtini, a na kraju iste rezultat bio je 80:48!

Ipak, ono što je obeležilo utakmicu bile su čarolije srpskog asa. Nedeljama unazad Teodosić Evropu oduševljava bravurama od kojih zastaje dah, a to je učinio i večeras, kada je na izvanredan način uposlio Džoela Frilenda

Ipak, to nije bilo sve što smo videli od Tea, koji je nešto ranije „predriblao“ gotovo kompletnu odbranu Darušafake, a onda Demetrisu Nikolsu omogućio da pocepa mrežicu.

Na kraju utakmice najefikasniji igrač CSKA bio je Nando De Kolo sa 14 poena, čemu je dodao sedam skokova, četiri asistencije, ali i isto toliko izgubljenih lopti. Na drugoj strani Redži Reding imao je 12, a Skoti Vilbekin 11 poena.