""

Milosavljevićeva rampa Gagiću, Alba se ne šali!

Vreme čitanja: 2min | sre. 11.11.15. | 23:02

Stevan Jelovac doneo pobedu Saragosi na gostovanju u Veneciji

Dragan Milosavljević svakom novom utakmicom pokazuje koliko je dobar potez napravila berlinska Alba odlukom da ga angažuje, a trener Saša Obradović još jednom je demonstrirao da ume da sklopi sjajan tim.

Nemačka ekipa pobedila je u gostima italijanski Brindizi sa 72:68 u utakmici petog kola B grupe Evrokupa i ostala ne deobi prvog mesta na tabeli.

Milosavljević je ponovo bio pravi vođa na terenu, postigao je 18 poena za 32 minuta na parketu. Dobri su bili i Elmedin Kikanović sa 11, odnosno Krešimir Lončar sa 12 poena.

Ova utakmica ujedno je predstavljala i Milosavljevićev okršaj sa bivšim saigračem iz Partizana Đorđem Gagićem koji je u dresu Brindizija zabeležio 10 poena i pet skokova.

CRNO-BELI DEO SOLUNA SLAVI, TUGA ZA NAVIJAČE ARISA

Sjajno veče u dresu Saragose imao je Stevan Jelovac koji je postigao 17 poena i upisao 11 skokova za španski tim u trijumfu nad domaćim Rejerom iz Venecije u utakmici C grupe - 79:77. Upravo je Jelovac sa tri od četiri pogođena slobodna bacanja u poslednjih 12 sekundi rešio pitanje pobednika.

Ekipi Saragose to je bila četvrta pobeda u Evrokupu, a Venecija je doživela treći poraz.

STEAUA NASTAVILA GDE JE STAO PARTIZAN, PODGORIČANI OPET NOKAUTIRANI

U poslednjoj utakmici ove grupe košarkaši Valensije su kao gosti pobedili belgijski Šarlroa sa 65:49 i zadržali stoprocentan učinak u grupi. Vladimir Lučić je igrao 20 minuta i postigao pet poena, Džastin Hamilton je sa 17 poena bio najefikasniji u Valensiji.