""
""

EL: Košmarna noć za “srpsku“ Armiju u Vitoriji!

Vreme čitanja: 2min | sre. 17.04.13. | 22:54

Španci naneli najteži poraz Moskovljanima u poslednjih nekoliko sezona, a u jednom trenutku imali su i neverovatnih 33 poena razlike, što definitivno ne liči na CSKA

Ako ste mislili da će se Kaha predati i pokloniti plasman na Fajnal-for moskovskom CSKA, grdno ste se varali! Španci ne samo da su pobedili Moskovljane u trećem meču Fajnal-ejta, već su im naneli najteži poraz u poslednjih nekoliko godina i istakli da nisu “topovsko meso“ za ostale timove – 93:72.

Neverovatno zvuči podatak da su gosti u poslednjoj četvrtini postigli gotovo isti broj poena kao u prethodne tri?! Moskovljani su na kraju treće četvrtine imali 39 postignutih poena, a u poslednjoj deonici ubacili su 33, što je samo pokazatelj da je Kaha mogla da potpuno da ponizi i demolira Armiju, koja je nonšalantno ušla u susret sa razigranim Špancima.

Domaćin je od prvog minuta silovitom igrom dominirao, iz napada u napad prednost je postajala sve veća i veća, da bi polovinom treće deonice ona iznosila neverovatnih 33 poena razlike, naravno, u korist domaćina!

Ipak, gosti su uspeli da koliko-toliko konsoliduju redove i pravi debakl pretvore u podnošljiv poraz, s obzirom da su gosti igrali “kao nikada do sada“.

Na kraju, pobeda Kahe rezultatom 93:72, a košarkaši CSKA dobili su poslednje upozorenje, jer bi ih katastrofalna igra kao večeras mogla koštati borbe za titulu prvaka Evrope.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Tomas Hurtel (21p, 5/6 za tri), dok je Milko Bjelica dodao 15. Njegov prezimnjak, Nemanja, meč je završio sa 13 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani Nenad Krstić je postigao 12 poena, Ajron Džekson i Vladimir Micov su ubacili po 11, Zoran Erceg deset, a Teodosić devet.

Četvrti meč na programu je 19. aprila u Vitoriji, sa početkom u 20.30.