"Kostas Kajmakoglu"

Da li će Zvezda imati priliku za osvetu? Uniks dobio Žalgiris u bici za treće mesto grupe A!

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.12.14. | 18:39

Ruski tim slavio je nad Litvancima rezultatom 73:60

Kostas Kajmakoglu

Zvezda će verovatno imati priliku za revanš Rusima!Uniks iz Kazanja savladao je Žalgiris u devetom kolu Evrolige - 73:60 i tako došao na korak od osvajanja treće pozicije u grupi A. Postoje velike šanse da se tim Evgenija Pašutina u top 16 fazi susretne sa Crvenom zvezdom koja je trenutno najbliža drugom mestu u grupi D i koju su prethodne sezone eliminisali u polufinalu Evrokupa.

Najefikasniji kod pobednika bili su Kit Lengford i D’Or Fišer sa po 16 poena, Džejms Vajt ubacio je četiri manje, dok je Kostas Kajmakoglu postigao 11 poena uz pet skokova i četiri asistencije. U gostujućem sastavu najviše je pokazao Džejms Anderson sa 12 poena, dok je Lukas Lekavičijus zabeležio 10.

Koliko će ovaj meč biti težak i neizvestan moglo se naslutiti odmah na startu s obzirom na to da tokom prvog poluvremena nijedna ekipa nije imala više od pet poena prednosti. Domaće je vukao Kit Lengford, ali su s druge strane Arturas Milaknis i Džejms Anderson bili raspoloženi i Žalgiris na odmor odlazi sa košem prednosti - 36:34.

No, Rusi su zaigrali znatno jače u trećoj četvrtini koju zahvaljujući Džejmsu Vajtu i Kostasu Kajmakogluu dobijaju ubedljivo (19:8) i u poslednji kvartal ulaze sa plus devet - 53:44. Ekipa Evgenija Pašutina nastavila je u istom ritmu i u poslednjoj deonici, pa je njihova prednost rasla iz minuta u minut, da bi na kraju i ubedljivo slavili - 73:60.

Uniks sada ima pet trijumfa i četiri poraza, te će najverovatnije takmičenje u grupi A završiti na trećem mestu s obzirom na to da su slavili sa više od šest poena razlike koliki minus su poneli iz prvog duela ovih timova u Kaunasu. To znači da postoje ogromne šanse da se klub iz Kazanja u top 16 fazi nađe u grupi sa Crvenom zvezdom koja je trenutno najbliža drugom mestu u grupi D. Žalgiris, s druge strane, ima pobedu manje od ruskog tima i ostaje na četvrtoj poziciji.