Šampion Evrope pao u Vitoriji, Baskonija nije primila koš u poslednja četiri i po minuta

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.11.19. | 23:11

CSKA u maloj krizi...

Veliki skalp Baskonije, jedan od najvećih u sezoni i to posle debakl u prošloj rundi protiv Makabija! Tim iz Vitorije tukao je evropskog šampiona CSKA i naneo mu treći poraz u ovogodišnjoj Evroligi - 80:70. Moskovljani su očito u ozbiljnom padu forme. Dugo su bili jedini neporaženi tim u eliti, da bi u poslednjih pet kola doživeli tri neuspeha.

Armejci su vrlo loše otvorili utakmicu, skoro punih pet minuta nisu uspeli da probiju odbranu domaćina, niti da nešto ubace sa distance, pa je Baskonija povela sa 9:0, ali osim tada i tokom prve deonice kada su Španci maksimalno išli do plus 11, uglavnom smo gledali rezultatsku klackalicu i veliku, neizvesnu borbu. Sve do samog finiša. Tada su momci Velimira Perasovića odigrali brutalnu odbranu, ne dozvolivši Moskovljanima da poentiraju nijednom u poslednja četiri i po minuta.

A kada se takva serija dogodi u ovako tesnom meču, onda dileme nema na koju će stranu jezičak prevagnuti...

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Tornike Šengelija sa 22 poena. Uz njega, dvocifren je bio još samo Luka Vildoza sa 12. Šut nije naročito služio Špance - ispod 30 odsto za tri (7/24), manje asistencija od gostiju i samo tri skoka više. Najbolji kod Moskovljana bio je Majk Džejms sa 17 koševa. Toliko je ubacio i Janis Strelnijeks, dok je Danijel Heket dodao 12.