Bogdan Bogdanović i Dežont Mari ©AFP

Indijana kaznila loše Jangovo veče, Bogdanovih 16 poena malo za kraj serije rivala

Vreme čitanja: 3min | sub. 06.01.24. | 03:27

Atlanta već u prvoj četvrtini izgubila korak i pretrpela ubedljiv poraz 116:150

Zahuktala Indijana nastavila je seriju pobeda rutinski savladavši Atlantu (150:116) i šestim uzastopnim slavljem stigla do skora 20-14.

Domaćin je surovo naplatio jednu od najlošijih partija prve zvezde Hoksa Trea Janga koji je susret završio sa 13 poena i samo zahvaljujući seriji od šest poena 11 minuta pre kraja susreta (u situaciji kada je pitanje pobednika uveliko bilo rešeno) nije odigrao najneefikasniji meč ove sezone.

Malo šta je polazilo Jangu od ruke večeras, mada ni njegovi saigrači, izuzev Dežonta Marija, ne mogu da se pohvale učinkom za pamćenje. Najefikasniji igrač gostiju upisao je 30 poena, dok mu je praktično jedinu podršku predstavljao Bogdan Bogdanović koji je brojao do 16.

Uspeo je srpski reprezentativac da i na 28. susretu u nizu na kojem je upisao minute dođe do dvocifrenog učinka, ali uz samo tri pogotka uz igre iz 14 pokušaja. Istovremeno, Jang je od 18 šuteva pogodio tek četiri, a posebno skroman učinak dvojac je imao za tri poena te su u tandemu pogodili samo dva od 20 pokušaja van linije 6,75 (Bogdanović 1-9, Jang 1-11).

Sa druge strane još jedno impresivno veče imao je arhitekta igre Indijane Tajris Hailbarton koji je upisao 18 asistencija, te je dodatno popravio ovosezonski prosek po broju dodavanja za poene saigrača (12,7). Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majls Tarner sa 27 poena, Benedikt Maturin je upisao devet manje, dok je Brus Braun brojao do 17.

Rezultatska neizvesnost trajala je praktično samo do završnice prve četvrtine s obzirom na to da je Indijana drugi kvartal dočekala na plus 14, a razliku je nastavila da uvećava i u naredna dva perioda, pa je domačin sa preko 30 ponea prednosti rutinski priveo susret kraju.

Šestom pobedom u nizu Pejsersi su nastavili napredak na tabeli istoka, dok je Atlanta posle dva trijumfa upisala poraz i sada ima skor 14-20.

Kada je u pitanju učinak srpskih košarkaša večaras, simboličnu ulogu u porazima svojih timova imali su Vasilije Micić i Boban Marjanović. Micić je u porazu Oklahome od Bruklina (115:124) na parketu proveo 12 minuta i u tom periodu upisao šest poena, uz tri asistencije, dok je Marjanović u susretu koji je Hjuston izgubio od Minesote prove o četiri minuta u igri i upisao dvapoena uz četiri skoka.