""

Kakvo veče u Udinama: Podolski konačno pogodio, Vidić krvario, Di Natale stigao Bađa - Inter slavio sa dva igrača više! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 28.04.15. | 22:42

Zebre nisu mogle protiv brojčano nadmoćnijih gostiju - 1:2

Naporno veče za igrače Udinezea i Intera na Friuliju, ali su krajnjim ishodom svakako zadovoljniji gosti, koji su vezali drugu pobedu u Seriji A i napravili značajan korak prema pozicijama koje vode u Ligu Evrope u narednoj sezoni - 1:2 (0:0).

Utakmicu u Udinama obeležila su dva crvena kartona za domaće fudbalere, žestoka posekotina Nemanje Vidića u prvom poluvremenu, ukupno 205 gol Antonija di Natalea u Seriji A, ali pre svega prvenac Lukasa Podolskog u italijanskom fudbalu.

Kompletan tok meča iz korena je promeniolo je isključenje Mauricija Domicija, koji je u u 40. minutu zaustavio kontranapad Intera i srušio Ernanesa nakon čega je dobio drugi žuti karton i morao u svlačionicu.

Dodatni udarac za domaće bio je  jedanaesterac za goste u 48. minutu, kada je na prilično neoprezan način u gol šansi srušen Mateo Kovačić. Ikardi je još jednom bio besprekoran iz najstrože kazne.

Samo dva minuta kasnije fenomenalni Di Natale se prošetao kroz odbranu Neroazura, izjednačio rezultat na 1:1 i poravnao se sa Robertom Bađom na šestom mestu večne liste strelaca najvišeg ranga italijanskog fudbala. Ipak,  sve to u 58. minutu pokvario je Emanuel Badu, koji je potpuno bespotrbno oštrim rečima nasrnuo na glavnog arbira Đanluku Rokija, koji je nije dozvolio takvo ponašanje fudbalera iz Gane pa ga je poslao u svlačionicu.

Poklone domaćina gosti su uspeli da iskoriste i to preko Lukasa Podolskog, koji je izuzetno preciznim udarcem sa nekih 18 metara konačno postigao prvenac u Seriji A posle četiri meseca čekanja.