Olga Danilović (Foto: AFP)

Olga i Aleksandra bez glavnog žreba Rima

Vreme čitanja: 1min | uto. 07.05.24. | 17:20

Srpske teniserke izgubile u poslednjem kolu kvalifikacija

Ništa od Aleksandre Krunić i Olge Danilović u Rimu. Srpske teniserke nisu uspele da se plasiraju u glavni žreb italijanskog turnira pošto su izgubile u poslednjem kolu kvalifikacija.

Danilovićeva je uspela da uzme samo dva gema u susretu sa Klarom Tauson, 78. igračicom sveta. Dankinja je za nešto malo više od sat vremena igre bila bolja rezultatom 6:2, 6:0 što će reći da je potpuno nadigrala Srpkinju.

Nešto veći otpor svojoj protivnici je pružila Krunićeva, međutim i ona je položila oružje u dva seta. Ruskinja Aljaksandra Sasnovič je slavila sa 7:5, 6:2 nakon sat i 38 minuta provedenih na terenu kompleksa "Foro Italiko".

Time je Srbija ostala bez predstavnika u ženskoj konkurenciji, dok će kod muškaraca našu zemlju predstavljati Novak Đoković koji je slobodan u prvom kolu, Miomir Kecmanović koji će za protivnika na startu imati nekog od kvalifikanata i Dušan Lajović koji se sastaje sa domaćim takmičarom Lorencom Sonegom.