Dušan Tadić (©Reuters)

Tadić golom i asistencijom najavio povratak u staru formu, Ajaks igrao viktorije

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.10.22. | 22:02

Ekscelzior ponovo rastavljen na sitne komade

Daleko je Ajaks ove sezone od evropske fudbalske elite i ne kotira se dobro u Ligi šampiona posle dva debakla od Napolija, ali je u domaćem prvenstvu uprkos maloj krizi i dalje ispred konkurencije.

Posle novog brukanja u Evropi, Ajaks je igrao viktorije ispred gola Ekscelziora i rastavio ga na sitne komade – 7:1 (3:0).

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi može da bude prezadovoljan vikendom kakvi su imali naši asovi. Posle Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića i Nemanje Gudelja u listu strelaca upisao se i Dušan Tadić. Kapiten Orlova je golom, ranije i asistencijom vratio povratak u prepoznatljivu formu. Onu zbog koje su ga mnogi smatrali jednim od najboljih stranaca u istoriji Ajaksa, pre nego što su počeli da ga kritikuju i traže mu dlaku u jajetu...

Tadić je u samom finišu poluvremena pokazao delić igračke magije pošto je uspeo da se oslobodi direktnog čuvara i pošalje centaršut sa levog boka. Brobi se našao na pravom mestu kraj druge stative i ostao mu je samo lakši deo posla – da preusmeri loptu u nebranjenu mrežu. Srpski as je bio strelac pogotka za 5:0 u 65. minutu. Bila je to potpuno konfuzna akcija u kojoj je Tadić iz odbitka uspeo najbolje da se snađe i prebaci loptu preko linije taman za toliko da celim obimom bude na drugoj strani.

Ajaks je već na poluvremenu imao tri gola prednosti posle ranih golova Horhea Sančeza i Stivena Berghujsa, pa se samo čekao konačni rezultat. Brobi je na isteku punog sata dao i gol za 4:0 na asistenciju imenjaka Bergvajna, koji je zatim u 76. minutu povisio na 6:0. Ajaksov poslednjih gol dao je Mohamed Kudus nedugo zatim, da bi Nikolas Agrafiotis u nadoknadi postavio konačnih 7:1.