Cvetković (©MN Press)

Spartakov potpuni kolaps, Radnički prodisao sa Joksimovićem

Vreme čitanja: 3min | sre. 03.04.24. | 20:44

Cvetković strelac za pobedu Nišlija u Subotici – 2:1

Sa „Čaira“ sa čuje: Dejane Joksimoviću, gde si dosad bio!? Novi trener Radničkog je na svojoj trećoj utakmici na klupi upisao drugu uzastopnu pobedu, savladao je Spartak u Subotici i sada se u Nišu malo lakše diše – 2:1.

Sve suprotno je u Subotici, pošto su Golubovi odigrali petu utakmicu u nizu bez trijumfa i sada mogu definitivno da zaborave na plasman u plej-of, koliko god da im matematika još daje šansu.

Mogao je Spartak da ostane u egalu, iako mu bod na ovoj utakmici ne bi previše značio, ali su greške koje su činili izabranici Nenada Lalatovića koštali njegov tim i tog jednog boda. Sa druge strane, ni Radnički nije blistao, autogol koji se desio Jamkamu će se dugo pamtiti, ali bio je večeras bolji tim.

Utakmica tek što je počela, Ubiparip se našao u prilici, uputio je šut sa poludistance, ali je golman Stevanović izvadio loptu iz gola. Domaći su kontrolisali igru u uvodnih petnaestak minuta, ali bez novih opasnosti po čuvara mreže gostiju, ali je zato sevnula majstorija Bamidelea u 17. minutu, iskoristio je nepažnju fudbalera Spartaka koji su izgubili loptu daleko od svog gola, pretrčao pola terena i pogodio za 1:0.

Odmah na startu drugog poluvremena šef struke Subotičana Lalatović povukao je radikalan potez, očigledno nezadovoljan izdanjem svog tima i napravio četvorostruku izmenu. Probudili su se domaći, na krilima Stanojeva su u nekoliko navrata pokušali da centriraju, ali je odbrana Radničkog odolevala. Kada je delovalo da su se domaći potpuno demoralisali, igrači Radničkog postarali su se da im podignu moral. Došlo je do nesporazuma između Jamkama i Stevanovića, te je internacionalac iz Kameruna postigao autogol za 1:1. Krivicu za ovaj pogodak snosi Stevanović koji je pokušao da doda, ali je promašio čitavu loptu te se ona našla iza njegovih leđa.

Mogao je Lukić da dovede Spartak da potpunog preokreta, međutim njegov šut sa ivice šesnaesterca bio je neprecizan. Iako je obično Lalatović bio taj koji pogađa sa izmenama ovoga puta bio je to njegov kolega Joksimović. Nepun minut nakon ulaska u igru Cvetković je postigao pogodak za velikih 2:1 za goste u 84. minutu. Iz kontre fudbaleri Radničkog su pronašli prostor, Cvetković je utrčao i udarcem iz peterca matirao Manojlovića.

PIŠE: Oliver Nagel

SPARTAK - RADNIČKI NIŠ 1:2 (0:1)