""
""

Ume i Herakles i da pobedi, Kastanjos za trijumf Tventea! Meleg pogodio za Kambur (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.11.14. | 16:21

Kastanjos sa dva pogotka preokrenuo tok utakmice sa Cvoleom, Herakles pokazuje znake života

Navijači Tventea slave Luka Kastanjosa! Bivši mladi holandski reprezentativac apsolutni je heroj gostiju, pošto je sa dva pogotka doneo Tventeu preokret za pobedu od 2:1 protiv Cvolea (2:1) u 13. kolu holandskog šampionata.

Ovim trijumfom Tvente je ostao na trećoj poziciji na tabeli sa 24 boda, koliko ima i Fejnord.

Ekipa Cvolea dobro je počela utakmicu i povela u 28. minutu preko Rajana Tomasa, ali su radost i zadovoljstvo navijača domaćina trajali samo 10 minuta kada je Kastanjos doneo izjednačenje.

Sve je mirisalo na to da će Tvente uspeti da odnese samo bod sa ovog gostovanja, ali je u 80. minutu ponovo na scenu stupio Kastanjos i zapečatio sudbinu gostiju.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Herakles koji je kod kuće savladao direktnog konkurenta Hag sa 3:1. Već u prvom poluvremenu domaći su stigli do ove prednosti i u nastavku meča rutinski su osvojili bodove.

Kambur je na gostovanju savladao Utreht rezultatom 3:1, a treći gol za gostujuću ekipu postigao je srpski internacionalac Dejan Meleg u 89. minutu.