""
""

Sumnjiv penal u 92. spasao Lacio od Verone: Bod koji nikome ne odgovara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 05.05.14. | 21:06

U direktnom okršaju u trci za plasman u Ligu Evrope, Rimljani iščupali remi 3:3, ali to je rezultat kojem su se najviše obradovali Torino, Parma i Milan

Verona je bila na pragu pobede u Rimu protiv Lacija, ali je više nego sumnjiv penal za Lacijale u 92. minutu doneo konačnih 3:3 koji ne odgovaraju nijednom od dva rivala u trci za Ligu Evrope. Tačnije, ovakvom rezultatu su se najviše obradovali Torino, Milan i Parma.

Šteta za Veronu koja je bila bolji rival i zaslužila pobedu danas na Olimpiku, ali ih je sudija žestoko oštetio u poslednjim momentima meča kada je blag kontakt Albertacija i Klosea okarakterisao kao prekršaj za najstrožiju kaznu.

Prvo poluvreme je najavilo vatren meč na Olimpiku. Mladi Keita je pogodio za vođstvo domaćih posle asistencije Kandreve, ali je bivši vezista Rome Markinjo samo sedam minuta kasnije poravnao preciznim udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora. Početkom drugog poluvremena Lulić je vratio Lacio u vođstvo iskoristivši slabu intervenciju odbrane Verone. Izgledalo je kao da Lacijali plove ka trijumfu i Ligi Evrope…

Ipak, najbolji pojedinac meča i nekada jedan od najtalentovanijih fudbalera sveta Huan Iturbe je umakao defanzivcima domaćeg tima i pogodio za 2:2, a u 83. minutu je brazilski vezista Romulo koji će verovatno zaigrati za Italiju na predstojećem Mundijalu doneo Veroni potpuni prokret.

Potom je Luka Toni propustio dve sjajne prilike posle asistencija Iturbea, ali se činilo da to neće skupo koštati Veronu. Međutim, u 92. minutu je Klose lukavo pao, sudija naseo i svirao penal za nebesko-plave. Mauri je izveo najstrožiju kaznu, golman Rafael je odbranio, ali Verona zaista nije imala sreća pošto se lopta opet odbila na nogu Mauriju koji ovoga puta ne greši i donosi remi Laciju.

Ipak, bod ne odgovara ni jednima, ni drugima. Na šestoj poziciji koja vodi u Ligu Evrope je Torino sa 55 bodova, Milan i Parma imaju po 54, a Lacio i Verona po 55…