""

Romulo spalio Veštice i sačuvao Pekiju na klupi Verone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.10.17. | 22:40

Klub iz grada Romea i Julije upisao prvu pobedu u Seriji A ove sezone

Desilo se i to čudo - Verona je pobedila u Seriji A! Dugo, predugo su navijači poznatog kluba čekali na prvi ovosezonski trijumf, ali su ga dočekali u osmom kolu i to na domaćem terenu protiv najlošijeg tima u ligi - Beneventa. Verona je slavila sa 1:0, a Benevento je upisao i osmi poraz u šampionatu.

Nije utakmica na stadionu Bentegodi bila baš za fudbalske sladokusce, mada je malo ko i očekivao vrhunsku fudbalsku predstavu. Najzanimljiviji detalj u prvom poluvremenu bio je crveni karton za gostujuću ekipu.

A dobio ga je defanzivac Veštica Luka Antei i to direktno posle neoprezbog starta na aut-liniji i sudija Di Belo nije imao nikakvu dilemu šta mu valja činiti.

Pitanje pobednika rešeno je u 74. minutu, kada su već navijači Verone polako počeli da se mire sa činjenicom da neće uspeti da savladaju najslabiju ekipu u šampionatu. A onda je Danijele Verde sa leve strane lepo centrirao, na loptu je naleteo Romulo i poslao je u suprotan ugao.

Bio je to veliki trenutak olakšanja za trener Verone Fabija Pekiju, dok za gostujućeg šefa struke Marka Baronija ovaj poraz verovatno znači i otkaz.