""

Roma uz mnogo muke srušila Sampdoriju: Kasano i Kasani umalo utišali Olimpiko (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.02.16. | 22:46

Gosti iz Đenove umalo napravili iznenađenje u Večnom gradu - 2:1

Roma je vezala i treći uzastopni trijumf u Seriji A, pa je treća pozicija, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, u ovom trenutku na samo dva boda udaljenosti od izabranika Lučana Spaletija. Vučica je na svom Olimpiku savladala Sampdoriju rezultatom 2:1, pa sada praktično diše za vratom Fjorentini i Interu, koji su drastično pali u formi. Ipak, Rimljani su mogli da dožive potpuni šok u samoj završnici utakmice. Prvo se u idealnoj situaciji našao Antonio Kasano, ali je njegov udarac zaustavio Vojčeh Ščensni, dok je u trećem minutu nadoknade vremena Matija Kasani uzrmao prečku Rominog gola.

Romina forma je možda tek za nijansu bolja nego što je to recimo bio slučaj kada je Spaleti preuzeo tim, ali je činjenica da igrači Vučice polako vraćaju samopouzdanje. Domaćin je dominirao tokom većeh dela utakmice, ali u prvih 45 minuta, osim terenske nadmoći, nije viđen veliki broj izrazitih prilika. Međutim, taman kada je izgledalo da će prvo poluvreme biti okončano bez golova, usledila je velika radost za domaće navijače. El Šaravi je u šutirao iz daljine, lopta je dobila visok luk, a na nju je glavom naleteo Florenci i doveo domaće u vođstvo.

Samo pet minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Rimljanima da dupliraju vođstvo. Dijego Peroti je odlično iskoristio dodavanje El Šaravija i udarcem iz voleja postigao premijerni pogodak u novom dresu.

Romini igrači kao da su tada pomislili da je sve rešeno, ali tako nisu mislili i gosti, koji su 57. minutu autogolom Pjanića smanjili rezultat, a onda u završnici meča prilično ispresecali domaću publiku. Ipak, ostalo je 2:1 za Romu.