"Borijelo"

Roma ispisala istoriju: Borijelo srušio rekord Kapelovog Juventusa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 31.10.13. | 22:34

Vučica protiv Kjeva stigla do deset uzastopne pobede - 1:0

BorijeloRoma je zabeležila i deseti uzastopni trijumf u Seriji A i oborila rekord Fabija Kapela i Juventusa iz sezone 2004/2005. Vučica je teže nego što se očekivalo savladala Kjevo sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Marko Borijelo u 67. minutu.

Pritisak zbog velikog očekivanja domaćih navijača kao da je okovao noge izabranicima Rudija Garsije, koji su igrali oslabljeni bez kapitena Totija, Žervinja i Majkona, a pritom su i gosti dodatno otežali zadatak zato što su se odlučili na totalnu defanzivu kako bi izbegli i šesti uzastopni poraz. Prvo poluvreme završeno je bez golova, pa je Vučica u nastavku meča morala da pritisne još jače.

RomaKonačno je stigao dugoočekivani gol. U 67. minutu Alesandro Florenci je asistirao Borijeliju za gol i tada je sa leđa pao sav teret. Do kraja meča morali su još malo da strepe, jer su Leteći magarci počeli da prete. Navijači su prosto izgrickali sve nokte, a kada je sudija Peruco odsvirao kraj - na Olimpiku je počela fešta.

Roma sada ima pet bodova prednosti u odnosu na pratioce Napoli i Juventus, a ako nastavi u ovom stilu ni Skudeto nije daleko...