Mrtvački sanduci na tribinama iako je Alaves peti na tabeli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.02.19. | 23:02

Tim iz Vitorije prekinuo lošu seriju

Posle tri uzastopna poraza, Alaves se vratio u formu sa početka sezone zbog koje je bio najprijatnije iznenađanje španske Primere.

Baskijski tim je večeras kao domaćin sa 2:0 savladao Levante i izjednačio se sa Hetafeom na petom mestu prvenstvene lestvice. Alaves je opet u dobroj poziciji za Evropu...

U pomenuta tri poraza zaredom, Alaves nije postigao ni gol, a večeras je uspeo nakon 332 minuta da okonča loš niz. Posle sjajnog otvaranja meča i dominacije u prvih dvadesetak minuta, Alaves je stigao do zasluženog vođstva u 26. minutu. Laguardija je posle kornera bio najviši u skoku i obradovao je poluprazne tribine Mendiziroze. Inače, Alavesu je to bio deveti gol postignut glavom ove sezone po čemu su najbolji u Primeri.

Poluprazne tribine zato što je deo navijača stupio u štrajk jer im se ne sviđa što klub često igra mečeve ponedeljkom. Ni dobra igra, ni vođstvo Alavesa nisu ohrabtrili navijače, pa je dobar deo njih napustio meč na poluvremenu, a na tribinama su ostavili kopiju mrtvačkog kočega šaljući poruku da fudbal umire jer se mali klubovi na silu teraju da igraju ponedeljkom.

Imao je Alaves nekoliko prilika da u drugom poluvremenu duplira prednost, nadigrao je goste iz Valensije, promašio nekoliko dobrih šansi i tek u nadoknadi vremena je drugim golom potvrdio pobedu. Džoni je u 93. minutu iskoristio veliku grešku Dukurea i postavio konačnih 2:0. Darko Brašanac je opet bio standardan u timu Alavesa, odigrao dobar meč i zamenen je u 75. minutu.