Kako melju deca iz Firence! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.09.18. | 19:55

Lekcija Udinezeu

Rezultat može da zavara... Ovo je bila fudbalska lekcija! U prošlom kolu je Fiorentina dala šest komanda Kjevu, a kako je danas igrala mogla je i Udinezeu. Ipak, u mreži je završio samo jedan, ali vredan.

Viola posle dva meča u sezoni ima stopostotan učinak, pošto je savladala Udineze na Frankiju sa 1:0. Zebrama je to bio 12. poraz zaredom u Firenci. A kako su gosti igrali, mogu da budu zadovoljni minimalnim porazom...

Mladi i talentovani tim Viole je od starta mleo protivnika iz Friulije. Benasi, Kjeza, Eserik, Žerson i kompanija su pretili iz svih oružja i pravo je čudo kako Kjeza ili Benasi u prvom poluvremeni nisu makar jednom zatresli mrežu. Ali su zato izigrali odbranu Udinezeu u 73. minutu.

Kjeza je sjajno povukao kontru, a onda majstorski digao za Benasija preko cele odbrane Udinezea. Novopečeni reprezentativac Italije je uhvatio volej i zakucao loptu pod prečku Skufetovog gola. Za zasluženo vođstvo!

Mogla je Viola do kraja i da poveća prednost, ređale su se šanse, Kjeza nije imao sreće da se upiše u strelce... Ali i jedan gol je bio vredan tri boda za sjajan start talentovane generacije iz Firence koja bi mogla da bude otkrovenje šampionata. Nikola Milenković je odigrao 90 minuta za pobednički tim.

ITALIJA 1 - 3. KOLO:

Milan - Roma 2:1 (1:0)