""

Fjorentina konačno upalila i zgromila Veronu! Atalanta slavila pred Everton, prvenci Kaljarija i Udinezea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.09.17. | 17:27

Viola slavila na Bentegodiju sa ubedljih 5:0

Četiri pobede u Seriji A i četiri slavljenička prvenca u ovoj sezoni. Ipak, najubedljivija je bila Fjorentina, koja je nakon dva neprijatna poraza od Intera i Sampdorije demolirala Veronu na Bentegodiju sa ubedljivih 5:0. Atalanta je golom Petanje slomila otpor Sasuola i napravila dobru uvertiru utakmice sa Evertonom u Ligi Evrope (2:1), Kaljari je minimalcem srušio Krotone (1:0), a Udineze Đenovu.

Sve je na Bentegodiju krenuloi naopako još od drugog minuta, kada je Đovani Simeone postigao prvenac u novom dresu nakon snažnog udarca Benasija. Viola je polovine prvog poluvremena rešila pitanje pobednika na ovoj utakmici golovima Teroa i Astorija, dok je šlag na tortu stavljen u nastavku meča pogocima Vertua i Dijasa.

Nakon gola Sensija u 28. minutu izgledalo je da bi Atalanta mogla da doživi jš jedan neprijatan poraz na svom terenu, ali je sastav Đan Pjera Gasperinija uspela da se izdigne u nastavku utakmice i dođe do velikog slavlja. Andreas Kornelijus je u finišu prvog poluvremena izjednačio rezultat na 1:1, dok dok je Petanja u zavšrnici meča krunisao velike napade svog tima i doneo tri boda svom timu.

Igrač odluke u Kaljariju bio je Marko Saou, dok je pogodak Jakuba Jankta bio odlučujući na Novom Friuliju i koban po sasava Ivana Jurića, za koji je svih 90 minuta na terenu proveo Darko Lazić.