"slavlje Slepih miševa"

Bod od 16.000.000 evra (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.03.17. | 14:50

Sporting iz Hihona odneo bod sa Mestalje

slavlje Slepih miševaValensija kao loptica skočica. Nikad ne znaš gde će da odleti. Da li u očaj ili u euforiju. U 27. kolu Primere pravi mali “rolekoster“ emocija i remi sa Sportingom iz Hihona koji ne bi smeo da zadovoljava klub takvog renomea - 1:1.

Međutim, na osnovu svega što smo videli na Mestalji Slepi miševi bi morali da budu zadovoljni, pošto je Sporting imao vođstvo od 1:0 do 85. minuta, pa je pretila realna opasnost da sva tri boda odlete za Hihon.

Sportingov gol je pao u 60. minutu kada je Duje Čop kao đaka prvaka otresao Danija Pareha i loptu prosledio do Burguja, a ovaj izmešao mozak Martinu Montoji i šutirao u gol. Dijego Alves je taj udarac odbranio, ali je očajna Valensijina odbrana ponovo zaspala, pa je Čop imao sve vreme sveta da loptu usmeri u metu.

Samo pet minuta ranije svoj doprinos osvajanju boda dao je i golman Piču Kueljar zaustavivši Parehov pokušaj sa penala. Nešto pre toga i Fabijan Oreljana je imao situaciju jedan na jedan sa Kueljarom, ali je umesto da uposli potpuno samog Munira odlučio da sebično sam završi akciju. Šutirao je pored gola.

Kasnije se i Munir obrukao poslavši u 79. minutu volej bliže korner zastaviti nego protivničkom golu, ali se u 85. ipak ispravio. Mada velike zasluge za taj gol pripadaju i Žoau Kanselu, koji je sa desnog krila u gađao saigrača u trepavicu.

Svi igrači Sportinga, donekle razumljivo, gledali su u Simonea Zazu. Uostalom, on im je i zadavao najviše problema, iako bez konkretnog učinka. Ali uspeo je sebi da izbori trajni ugovor na Mestalji. Naime, sporazumom sa Juventusom predviđeno je klauzula po kojoj je Valensija obavezna da otkupi ugovor 25-godišnjeg napadača ako odigra 10 utakmica za Slepe miševe što se danas i desilo.

Prema ranijem dogovoru, Valensija će na Juventusov račun uplatiti obeštećenje od 16.000.000 evra.