Lajović izgubio dobijeno

Vreme čitanja: 1min | pon. 05.08.19. | 23:18

Ispao je od Nikoloza Basilašvilija - 1:2

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Montrealu jer je na startu takmičenja poražen od Gruzina Nikoloza Basilašvilija s 1:2 u setovima - 6:3, 4:6, 4:6.

Lajović je izgubio praktično dobijen meč s obzirom na to da je i u drugom i u trećem setu imao brejk prednosti. Inače, ovo mu je četvrti poraz od Basilašvilija u pet mečeva.

Sve se lomilo u poslednjem setu. Basilašvili osvajao četiir gema u nizu, a onda na svoj servis i treći set sa 6:4 za ukupnu pobedu od 2:1 i plasman u drugo kolo Mastersa u Montrealu.

Basilašvili će u drugom kolu kanadskog Mastersa za protivnika imati Žan Lenarda Štrufa, koji je eliminisao Francuza Žoa Vilfrida Congu u dva seta, po setovima 6:2, 6:2.

Šteta za ovakav poraz Lajovića, mogla je ovo lako da bude pobeda, ali... To je tenis.