Kecmanović nemoćan u Štutgartu

Vreme čitanja: 1min | sre. 12.06.19. | 18:49

Bolji od našeg tenisera bio Jan Lenard Štruf – 2:0

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u treće kolo ATP turnira u nemačkom Štutgartu. Njega je ubedljivo, u dva seta, savladao domaći teniser Jan-Lenard Štruf, 6:2, 6:2 za tačno sat vremena igre.

Već u prvom gemu Nemac je došao do brejka, koji je čuvao, mada je Kecmanović imao jednu priliku u četvrtom gemu da vrati izgubljeni servis. Štruf je forsirao servis-volej igru, a imao je i 15 asova, naspram samo jednog Kecmanovićevog. Propuštene šanse srpskog tenisera Nemac je kaznio još jednim brejkom za 6:2 u prvom setu.

Držao se Kecmanović u prva četiri gema drugog seta, mogao je i do brejka u tom četvrtom, ali je agresivnom igrom Štruf izbegao gubitak servisa. Od tog trenutka kao da je meč bio završen. Nemac je dobio naredna četiri gema za kratko vreme i plasirao se u treće kolo, u kome će mu rival biti bolji iz okršaja Luke Puja iz Francuske i trećeg nosioca, Danila Medvedeva iz Rusije.