Srbija rutinski otpočela odbranu evropskog trona

Vreme čitanja: 1min | pet. 23.08.19. | 17:47

Pregažena Finska u tri seta

Ženska odbojkaška selekcija Srbije ostvarila je laganu pobedu na otvaranju Evropskog prvenstva u Turskoj. Izabranice Zorana Terzića su na startu puta ka odbrani evropskog trona preslišale su Finsku u tri seta rezultatom - 25:17, 25:15, 25:17.

Srpskinje su rutinski odradile posao i uspele da sačuvaju snagu za nastavak takmičenja. Najefiksanija je bila Ana Bjelica, koja je osvojila 10 poena, a raspoložena je bila i Mina Popović sa osam. Sa druge strane jedina vredna pomena bila je Pija Koronen, koja je osvojila 12 poena za svoj nacionalni tim.

Finska se u prvom i trećem setu držala do prvog tehničkog tajm-auta, dok je u drugom sastav Zorana Terzića od početka do kraja demonstrirao silu i dozvolio protivniku da osvoji svega 15 poena.

Srpkinje za dva dana očekuje okršaj sa Bukarskom u Ankari od 16 časova.