Poceko kasno upalio – Venecija ponovo vodi

Vreme čitanja: 1min | pet. 14.06.19. | 22:39

Dinamo Sasari izgubio kod kuće - 73:76

Pred Đanmarkom Pocekom i Dinamom iz Sasarija je težak posao. Vencija ponovo vodi u finalnoj seriji plej-ofa italijanske lige, pošto je kao gost slavila na Sardniji - 76:73.

Domaćin se večeras kasno probudio. Vencija je bila bolji rival 30 minuta. Posle prve četvrtine Vencija je imala tri poena viška, potom je ta prednost porasla na plus sedam... Činilo se u jednom trenutku da je pobednik rešen.

Međutim, onda je počeo Dinamo iz Sasarija da tradicionalnim oružjem - šutem za tri poena - topi prednost rivala. Venecnija je počela da gubi kontrolu, Dinamo je igrao kao u transu. Stigao je tim Đanmarka Poceka da izjednači (73:73)... Međutim, poslednja je udarila Vencija.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Daje sa 22 poena. Domaće je predvodio Tomas sa 17 koševa.

Venecija sada vodi sa 2:1 u seriji.