PAOK silan u gradskom derbiju - Tepić dobar, Dalo na korak od dabl dabl učinka

Vreme čitanja: 1min | ned. 25.11.18. | 22:00

Crno-beli pobedili Aris sa 95:79

Posle španskog košarkaškog derbija, odigran je i jedan od najvećih grčkih košarkaških duela. U okršaju solunskih rivala, PAOK je kao domaćin savladao Aris sa 95:79 u utakmici sedmog kola grčke Superlige.

Crno-belima je to bila četvrta pobeda u takmičenju, dok je Aris upisao već peti poraz.

Košarkaši PAOK već u prvoj četvrtini stekli su dvocifrenu prednost (28:18) i taj deo utakmice u velikoj meri odlučio je kako će se ona razvijati u nastavku.

Gostujući Aris bio je primoran da juri rezultatski zaostatak, a iskusna ekipa crno-belih znala je kako to da iskoristi tu činjenicu i nanese poraz velikom rivalu.

Fil Gos je dao 23 poena za PAOK, tri manje upisao je Linos Hrisikopulos, a zapaženi su bili i nekadašnji igrači Partizana - Milenko Tepić postigao je deset poena, a Vil Hečer dodao je osam.

U poraženoj ekipi najbolji strelac bio je Lefteris Bohoridis sa 15 poena, a Boris Dalo bio je na ivici dabl-dabl učinka sa 13 poena i devet asistencija.