""

Za nauk svima - prestanite da folirate! Dortmund zbog Sokratisove mega gluposti ostao bez pobede! Zvezdo, Keln se raspada (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 09.09.17. | 17:29

Posle tri kola samo Bajern Minhen ima šansu da zadrži maksimalan učinak

Borusija Dortmund kiksnula je već u trećem kolu Bundeslige, pa Bajern ima šansu da se osami na čelu tabele ukoliko večeras savlada Hofenhajm

Milioneri na ovom neuspeh u Frajburgu (0:0) mogu da zahvale svom štoperu Sokratisu Papastatopulosu koji je praktično oteo tri boda svojim drugovima simulirajući faul. Pri rezultatu 0:0 u samom finišu utakmice, grčki defanzivac asistirao je glavom za pogodak Pjer Emerika Obamejana, ali onda je počeo da se previja na travi folirajući da ga je protivnički igrač udario i sudija je u trenutku dok je Obamejanova lopta ulazila u mrežu, dosudio faul za Dortmund.

Uzalud su bili svi protesti gostiju. Arbitar je čak, može se reći, potpuno ispravno postupio i kaznio simuliranje na ovaj način. Posle ovoga, mnogi će se zamisliti pre nego što krenu da se prenemažu bez razloga...

Kiks Dortmunda utom je veći jer je ekipa Kristijana Štrajha od 37. minuta igrala sčovekom manje pošto je Rave isključen zbog pogibeljnog starta nad Šmelcerom. I nije samo ovih 0:0 brga za Petera Boša. Šmelcera verovatno čeka duža pauza, a na sve to van igre je pre vremena morao i Mark Bartra.

Tako tipično dortmundovski...

Majnc je po ocenama mnogih stručnjaka dosta slabiji nego prošle sezone. Isto se može reći i za Leverkuzen, ali izgleda da Aspirindžijama mnogo više nedostaju Čičarito, Čalhanoglu ili Toprak, nego ekipi Sadra Švarca najbolji strelac Džon Kordoba, odnosno Bojan Krkić

Majnc je od 22. minuta gubio golom Dominika Kora, da bi do izjednačenja došao u pravi čas - u poslednjim trenucima prvog dela. Muto je pogodio za 1:1. Psihološki uzdrmani gosti u nastavku su doživeli nokaut pogocima Serdara i novajlije Dialoa

A Augzburg je do prve trojke u novoj sezoni stigao zahvaljujući sjajnom Alfredu Finbogasonu. On je postigao sva tri gola u trijumfu Bavaraca protiv zvezdinog rivala u Ligi Evrope - Kelna (3:0). Jarčevi su pružili još jedno vrlo bledo izdanje i trenutno su na poslednjem mestu, bez bodova i s gol razlikom 1:7. U odbrani škripi debelo iako je Peter Šteger iz veznog reda vratio Jonasa Hektora da komanduje zadnjom linijom, a skupoceno pojačanje iz Majnca Džon Kordoba za sada ne pokazuje da bi mogao da uspešno odmeni prvu vedetu ekipe Antonija Modesta koji se otisnuo u Kinu proteklog leta. Na kraju krajeva ni vezni red ne blista. Utajio je prvi kreativac, Brazilac Bitenkur, pa Keln zaista deluje obezglavljeno.

Velika je šteta što umesto BATE Borisova u četvrtak na Marakanu ne dolazi Keln. Zvezda bi s ovakvim Jarčevima sigurno bila favorit...

Domaće navijače ovog popodneva najviše je razočarala Borusija. Iz Menhengladbaha sva tri boda odneo je Ajntraht i to prvencem novajlije Kevina Prinsa Boatenga. Mijat Gaćinović igrao je svih 90 minuta za goste iz Frankfurta, dok je Luka Jović meč presedeo na klupi.

Mnogo bolji od Menša nije bio ni Volfzburg. Vukovi su poveli golom Didavija iz slobodnog udarca, da bi najbolji igrač Hanovera Martin Harnik doneo bod gostima.