""

Verder i Bajer idu dalje! Šta li je trebalo treneru Leverkuzena da se onako blamira... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.12.17. | 20:39

Ono pravo tek sledi u Minhenu...

Majncu, Paderbornu, Volfzburgu i Šalkeu pridružili su se Verder i Bajer Leverkuzen. U prva dva današnja susreta DFB kupa Verkself je slavio na Borusija parku sa 1:0 i domogao se četvrtfinala, dok je na Vezeru pao Frajburg - 3:2

Okršaj Menhengladbaha i Leverkuzena slovio je za najzanimljiviji u osmini finala - posle Der Klasikera, razume se - i u dobroj meri taj meč opravdao je očekivanja. Oba tima igrala su u visokom ritmu, s puno trčanja i šansi, a odluka je pala u 70. minutu. Presudila je jedna lošta reakcija Zakarije na sredini terena, kada mu je lopta prošla ispod noge, što je ove sezone odlični Kevin Foland iskoristio, dokopao se lopte i divnim pasom proigrao Liona Bejlija. Momak iz Kingstona pokazao je zbog čega ga zovu Bajerov Bolt, stuštio se nezadrživo ka golu Menša i matirao Zomera - 0:1.

Utakmicu je obeležila i oskarovska gluma trenera gostiju Hajka Herliha, koji se bacio na travu nakon što je Zakarija prošao pored njega sredinom drugog dela, želeći da što pre dođe do lopta koja je izašla van terena.

Presmešna situacija...

U drugoj utakmici večerašnjeg programa, okršaju dva tima koja će se do kraja sezone grčevito boriti za opstanak, Verder je slavio sa 3:2. Nije bilo Kruzea od starta, ali blistao je Žerom Gondorf, letošnje pojačanje iz Darmštata koji u Bundesligi do sada nije dobijao pravu šansu. Kreativni vezista namestio je vođstvo svom timu od 2:0 - asistencije za Belfodila i Kajnca - da bi sve dileme oko pobednika rešio Filip Bargfrede, pogotkom za 3:1. Igrao se 69. minut...

Naš Miloš Veljković igrao je svih 90 minuta za Verder.