Svonsi surov, sledeće nedelje derbi na Elandu da vidimo ko je najbolju i Čempionšipu?

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.08.19. | 14:49

Birmingem nije imao šanse

Odolevao je Birmingem koliko je mogao, tukao je dok je imao snage i izdržao – 60 minuta. A onda je Svonsi izudarao današnjeg rivala u poslednjoj utakmici petog kola Čempionšipa i sa uverljivih 3:0 napravio sjajnu uvertiru za veliki derbi narednog vikenda.

Tada će naima Svonsi na Eland Roudu udariti na Lidse u okršaju dva najbolja tima u dosadašnjem toku sezone. I Svonsi i Lids posle pet odigranih kola imaju 13 od mogućih 15 bodova. A vala i igru koja nagoveštava da bi ove sezone upravo ta dva kluba mogla da pikiraju direktan plasman u Premijer ligu, mada je ja jasno da se u takmičenju kakvo je Čempionšip neće sve biti tako jednostavno.

Nije bilo ni danas, Birmingem se dobro držao, ali nije lako 90 minuta izdržati pod pritiskom. Na poluvremenu je Stiv Kuper, naslednik Grejema Potera na klupi Labudova, napravio izmenu koja će sve promeniti. Umesto Džejka Bidvela na teren je poslao Kajla Notona. Levi bek za levog beka, ali ispostavilo se da je baš Noton golom načeo goste iz Birmingema. A kad je odbrana konačno procurela, nije bilo kraj Birmingemovih muka. Bersant Čelina, pa Borha Baston sa penala za konačnih 3:0.

Sve je spremno za Lids. Biće to pravi test snaga.

ENGLESKA 2 – 5. KOLO

Derbi - Vest Brom 1:1 (1:0)