""
""

Šta kažete, derbi?! Bajern bez pola tima zgazio Šalke! Hames zablistao kao nekada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.09.17. | 22:31

RB Lajpcig doživeo već drugi poraz u sezoni, remi Volfzburga sa novim trenerom na klupi

Ni D od derbija u Gelzenkirhenu! Iako je Bajern igrao bez povređenih Nojera i Robena, te po odluci Karla Ančelotija bez Vidala, Riberija, Humelsa, Boatenga, Alkantare - neki od njih ući će tek u drugom poluvremenu - Šalke nije imao nikakve šanse da konačno, posle sedam dugih godina, dobije velikog rivala

Na Feltins areni sve nade domaćih navijača, pa i fudbalera ugasile su za samo četiri minuta sredinom prvog poluvremena. Penal koji je sigurno realizovao Robert Levandovski, odnosno pogodak Hamesa Rodrigeza samo nekoliko trenutaka kasnije totalno su "ubili" utakmicu.

Tedeskov tim totalno je pao i imao mnogo sreće što nije primio još koji gol do odlaska na odmor. Trgli su se domaći tek u nastavku, a jedinu pravu šansu da im da veštačko disanje nije iskoristio austrijski centarfor Gvido Burgštaler, kada u 66. minutu izašao sam na Svena Ulrajha i pogodio ga u nogu sa pet, šest metara.

Kolumbijac Rodrigez, kome je ovo bio prvi start u dresu Bajerna i prvi gol u Bundesligi, dobru partiju začinio je prelepom asistencijom za Artura Vidala u 75. minutu. Čileanac je tukao iz prve i postavio konačanih 0:3. Hames je zaslužan i za penal, pošto je Naldo rukom igrao posle njegovog pokušaja centaršuta...

Još jedna pobeda koja bi trebalo da "leči" problematičnu situaciju u redovima minhenskog giganta poslednjih nedelja...

U preostala dva susreta večeras Augzburg je tukao Lajpcig (1:0) i naneo mu već drugi poraz u sezoni, dok Volfzburgu za sada ne pomaže ni novi trener Martin Šmit. Vukovi su vodili protiv Verdera, ali Bartles je spasao goste sa Vezera.