Razorni projektil Kostića, pogađali Gaćinović i Mitrović, Suduvina senzacija u Tel Avivu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 08.08.19. | 22:48

Evrogol levog krila Ajntrahta protiv slabašnog Vaduca (5:0)

Veče srpskih fudbalera u Ligi Evrope. Filip Kostić i Mijat Gaćinović predvodili su Ajntraht u ubedljivom slavlju protiv Vaduca (5:0), dok je gol Stefana Mitrovića bio odlučujući u slavlju Strazbura na gostovanju u Plovdivu (1:0). Senzaciju večeri u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope napravila je Suduva, koja je savladala Makabi u Tel Avivu sa 2:1.

Filip Kostić je razornim projektilom sa 30 metara udaljenosti načeo mrežu ekipe iz Lihtenštajna u 11. minutu, a nošen tim raspoloženjem duplirao je prednost svog tima u 16 minuta kasnije. Dominik Kor je povisio rezultat u finišu prvog poluvremena, dok je Pacijencija, na asistenciju Kostića u 53. minutu nastavio goleadu nemačkog tima. Konačno, tačku na ubedljivo slavlje prošlogodišnjeg polufinaliste Lige Evrope stavio je Gaćinović u 63. minutu, nakon dodavanja Da Koste.

Strazbur nije imao težak zadatak u Plovdivu (1:0), s obzirom da je domaćin još u 10. minutu ostao bez Josipa Tomaševića, ali nije uspeo već u prvom meču da reši čitav posao. Odmah nakon isključenja hrvatskog internacionalca zablistao je Stefan Mitrović. Srpski defanzivac je fantastično reagovao na centaršut Žone Martena i glavom sa druge stative poslao neodbranjiv udarac u mrežu

Suduva, koju je Crvena zvezda izbacila u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona napravila je ogroman korak ka plasmanu u plej-of Lige Evrope. Letonci su golovima Kerle i Jankauskasa imali prolaz u narednu fazu kvalifikacija u džepu, ali je Ofedu vratio kakvu-takvu nadu Izraelcima pred revanš.

Ipak, Makabi je još jednom pokazao koliko ima problema sa prilično tankom odbranom, koja olako prima golove. To bi izraelskog šampiona moglo da košta i eliminacije u Ligi Evrope.

Strelac jednog gola u podvigu Apolona protiv Austrije u Beču (2:1) bio je Saša Marković sa bele tačke.