Rat za četvrto mesto dobio Hetafe - devet žutih, dva crvena i velikih 3:0 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.04.19. | 16:11

Sevilja razbijena na Alfonso Perezu...

Hetafe i dalje živi san. Posle blage krize u koju su momci sa Alfonso Perez stadiona upali i samo jedne pobede u pet poslednjih utakmica Sevilja im je preotela četvrto mesto. Međutim u direktnom okršaju sa favorizovanim konkurentom za TOP 4 četa Hozea Bordalasa slavila je veliku, jednu od najvećih pobeda ove sezone i vratila se na poziciju koja vodi u Ligu šampiona - 3:0.

U vrlo uzbudljivom okršaju, na momente čak pregrubom, što je i razumljivo s obzirom na ulog - devet žutih kartona i dva crvena -  domaći su nadrigrali renomiranije goste. Sevilja, čije samo letošnje pridošlice vrede kao kompletan tim Hetafea, imala je posed i prividnu inicijativu. Ipak, samo jedan udarac u okvir gola. Hetafe je bio konkretniji, doduše i srećniji, pa je već posle pedeset i kusur minuta bilo izvesno da će odneti ceo plen.

Haime Mata doneo je prednost svom timu 35. minutu sa bele tačke. Morao je da radi VAR i utvrdi da je jedan od defanzivaca gostiju igra rukom. Verovatno odlučujući momenat utakmice dogodio se u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Ponovo najstroža kazna za domaće, samo ovoga puta i crveni karton za Eskudera. Precizan sa 11 metara bio je Horhe Molina

S čovekom više u polju i dva gola viška Hetafe je pun samopouzdanja ušao u drugo poluvreme, što je odmah dalo rezultat. Horhe Molina u prvim minutima nastavka povećava na 3:0 i stavlja tačku na ovaj susret.

Crveni karton koji će u 74. minutu zaraditi Dakonam uspostavio je brojčanu ravnotežu, međutim kasno je bilo da Sevilja pripreti.

Naš Nemanja Maksimović odigrao je svih 90 minuta i odlično dirigovao igrom Hetafea.

Ekipa sa Alfonso Pereza sada ima dva boda više od današnjeg rivala, međutim i vrlo nezgodan raspored do kraja. Tu su utakmice protiv Reala i Barselone, odnosno gostovanje Sosijedadu. Sevilji će najtežo biti 37. rundi, kada gostuje Atletiku u Madridu...