Olimpijakos baš ozbiljan! Totenhem ispustio 2:0, ali je zadovoljan osvojenim bodom (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 18.09.19. | 20:46

Ekipa iz Pireja imala odlične prilike tokom meča, bez obzira što se branila u samom finišu - 2:2

Olimpijakos je baš ozbiljan tim! Totenhemu u Pireju nisu bila dovoljna ni dva gola prednosti, pošto se ta zaliha ekspresno istopila krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Na kraju, Pevci imaju razloga da budu zadovoljni osvojenim bodom, s obzirom da je domaćin tokom meča imao zrelije prilike i daleko više napadao - 2:2 (1:2).

Ovaj rezultat, ali i igra koju je prezentovao domaći tim, jasno su pokazali koliko će Crvena zvezda imati težak posao na putu ka željenom trećem mestu. Sastav iz Pireja neće biti lako savladati u Beogradu, ali ni napraviti mu probleme na Karaiskakiju.

Ekipa Pedra Martinsa je bila bolji protivnik od starta utakmice, ali je pomalo naivno jurnula ka golu protivnika, što su lukavi gosti umeli da kazne. Ipak, ko zna šta bi se dogodilo da je Migel Gerero u 18. minutu umesto stative pogodio mrežu gola na kojem je stajao Ugo Loris. Odbrana Olimpijakosa je ispala prilično naivna u 25. minutu, kada je Jasin Merija neoprezno spotakao Harija Kejna, koji je potom pogodio sa bele tačke.

Već u 30. minutu pevci su stigli i do drugog gola. Domaći igrači su napravili nekoliko nedopustivih grešaka u defanzivi, što je iskoristio Lukas Moura i snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao Žozea Su. Ali, Olimpijakos nije menjao stil igre, nastavio je da napada i ta upornost mu se višestruko isplatila. Najopasniji igrač ovog tima Danijel Podense se stuštio ka golu protivnika i nakon duplog pasa sa Valbuenom smanjio rezultat pred poluvreme.

Taj trenutak je bio možda i ključan na meču, obzirom da je dao ogroman psihološki impuls Martinsovom timu. U seriji žestokih naleta domaćina nesmotren je bio iskusni Jan Vertongen, koji je na izlazu iz šesnaesterca nagazio Valbuenu i Đanluka Roki ponovo nije imao ni najmanju dilemu. Iskusni Francuz je preuzeo odgovornost i izjednačio rezultat u 54. minutu igre.

Pevci sve do samog finiša meča gotovo ništa u ofanzivi nisu uspeli da promene. Tek dva pokušaja Kejna glavom donekle su uspaničila domaće navijače, dok je sa druge strane Olimpijakosu pomalo i nestalo snage za još veće nalete. Situacija je počela da se menja ulaskom Sona i Lamele, posle čega je domaćin potisnut na svoju polovinu i donekle bio prisiljen da se brani. Poslednja šansa za pobedu gostiju propuštena u 87. minutu, kada je upravo Lamela bio u opasnoj situaciji pred golom protivnika, ali je njegov udarac iskosa sa leve strane odbranio Sa.

U drugom kolu 1. oktobra Olimpijakos ide na noge Crvenoj zvezdi (21.00), dok će Totenhem dočekati Bajern (21.00) na svom terenu.

Što se tiče okršaja u Brižu između vicešampiona Belgije i Galatasaraja nedostajali su samo golovi pa da se oceni kao vrlo dobar. Otovreno sa obe strane igrali su i jedi i drugi, a trijumfu je možda bliži bio domaći tim koji je pogodio i prečku u prvom poluvremenu. Imala je i Galata nekoliko dobrih prilika u poslednjih pola sata, najviše su pretili Feguli i Nagatomo, ali je posle velike borbe na semaforu ostalo 0:0.