Điđi Donaruma

Nije svaki golman da igra nogom – užasna greška Donarume za Milanov poraz (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.03.19. | 22:19

Sampdorija slavila sa 1:0

Moderni trendovi, ne deluje da će treneri tek tako odustati. Golman više nije golman ako ne ume da igra nogom, a čak i oni kojima to nije jača strana prinuđeni su da izigravaju tehničare. Pitajte samo Đanluiđija Donarumu, tragičara u večerašnjem porazu Milana na gostovanju kod Sampdorije u 29. kolu Serije A – 1:0.

Tačno 33 sekunde trebalo je domaćima da dođu do ispostavilo se odlučujuće prednosti. Naizgled bezopasna povratna lopta ka Điđiju Donarumi, Rino Gatuzo je podlegao modi i kao i mnogi drugi stratezi širom Evrope proterao izbacivanje lopte “na palac“, pa je mladi golman pokušao da presin Gregorija Defrela neutrališe duplim pasom sa Alesijem Romanjolijem... Kakva greška.

Donarumin pas išao je pravo u Defrelove noge, Francuz se spretno snašao i Milanov 20-godišnji golman je mogao samo da pogne glavu i izvini se saigračima. Poslednjih sezona mnogo je napredovao u igri nogom, ali ipak nije njegova osnovna karakteristika i verovatno da nikad neće biti. A pitanje je koliko je uopšte pametno terati 20-godišnjeg momka 196 centimetara da glumi velikog znalca sa loptom. Posebno kad je preko puta ekipa poznata po presingu.

Donaruma se donekle iskupio kada je u drugom poluvremenu zaustavio Defrela u situaciji jedan na jedan, ali to ga ne oslobađa odgovornosti za kiks koji je bez sumne odlučio ishod meča. Pokušavali su Rosoneri u nastavku da se vrate, ali nije lako probiti Sampdoriju kad stane u blok. Milan je ostao na koti od 51 osvojenog boda, Roma i Lacio mogli bi da u slučaju nedeljnih pobeda opanso ugroze izlazak Rosonera u Ligu šampiona. S tim da im neće biti lako. Lacio gostuje kod Intera, Roma čeka Napoli u takozvanom “derbiju sunca“ (Derby del Sole).

Sampdorija je svoje obavila. Zaslužen ostanak bodova u Đenovi.